Anglické divadlo alebo ako sme skoro zmeškali Rómea a Júliu

Pre náš veľký záujem nás naše skvelé pani učiteľky zobrali po druhýkrát v tomto školskom roku do divadla, ktoré sa nieslo v duchu smutného, ale zamilovaného príbehu o Rómeovi a Júlii. Romantický, no veľmi tragicky príbeh jedného z najznámejších autorov svetovej literatúry. Reč je o Shakespearovi. Príbeh dvoch zaľúbených mladých ľudí, ktorých rodiny bojujú proti sebe a láska im je odopretá. ,,Ach Rómeo, prečo si ty Rómeo? Buď hocikým, len nie Montague!" Dva znepriatelené rody, Montechiovci a Capulettiovci, žijú v hneve a nenávisti.  

V jeden slnečný utorok sme sa s pani učiteľkami angličtiny Mgr. Hanou Urminskou a Mgr. Annou Deviatkovou vybrali do divadla Wüstenrot v Bratislave. Bola by to exkurzia ako každá iná, nebyť našej spolužiačky Peti, ktorá ráno zabudla, že niekam ideme. A tak sme sa po ňu vybrali domov priamo všetci, a to autobusom! Cesta bola preto veľmi veselá. Na začiatku nás privítala pani učiteľka Mgr. Anna Deviatková príhovorom, v ktorom nám porozprávala o Shakespearovi, počasí, pláne dňa a samotnom predstavení.  

Pred predstavením sme mali malý rozchod na námestí pred SND. Každý využil svoj čas po svojom, niekto skočil do Mcdonaldu, umelecké a instagramové duše si skočili do SNG pofotiť fotky na instagram a niekto sa možno iba prechádzal alebo zašiel na kávu.  

Divadelné predstavenie bolo ako vždy obohatené o zaujímavé kulisy, hudbu a o kostýmy hercov, ktorí, ako vždy, podali skvelý výkon. Angličtina bola možno ťažšia na pochopenie, keďže väčšinou hovorili starou angličtinou, ešte k tomu aj vo veršoch. Avšak na umeleckom zážitku to neuberalo, i  keď väčšinu z nás asi zaujal biceps herečky, ktorá hrala Júliu. Po predstavení si pani učiteľky odfotili naše spokojné tváričky a my sme mohli ďalej pokračovať do Avionu, kde sme naplnili naše bruchá a vyprázdnili naše peňaženky. Bola to super exkurzia, plná smiechu a zábavy. Tešíme sa na ďalšie predstavenie. 

Kristína Deličová, Diana Lendelová, II.D

Foto: Mgr. Hana Urminská