Park snow(v) ovládli prváci

Gypláci boli aj tento rok na lyžiach. Absolvovali dva turnusy výcviku v krásnom prostredí lyžiarskeho strediska Donovaly.

Svet ako veľká kniha poznania

Odbornú exkurziu do Bruselu, Amsterdamu a Paríža zorganizovali predmetové komisie dejepisu a výchovy v dňoch 24.4.2019 až 30.4. 2019.

Začarovaný kruh HLAVY XXII

Divadlo Andreja Bagara v Nitre uviedlo adaptáciu slávneho Hellerovho románu ako druhé na Slovensku a to po viac ako tridsiatich rokoch od jej prvého a doposiaľ jediného uvedenia.

Anglické divadlo alebo ako sme skoro zmeškali Rómea a Júliu

Pre náš veľký záujem nás naše skvelé pani učiteľky zobrali po druhýkrát v tomto školskom roku do divadla, ktoré sa nieslo v duchu smutného, ale zamilovaného príbehu o Rómeovi a Júlii.

Za poznaním EURA

Žiaci nižších ročníkov spoznávali našu menu v Národnej banke Slovenska.

Čo sme zistili v Národnej banke Slovenska?

So svojimi 111 metrami a 33 poschodiami je najvyššou budovou Slovenska. Tam nás už čakala zaujímavá prednáška o finančnej gramotnosti.

V dobrej divadelnej spoločnosti

Predstavenie v Divadle Andreja Bagara podľa románovej predlohy Honoré de Balzaca Otec Goriot, ktoré je veľmi vhodným titulom v rámci povinnej literatúry pre žiakov druhého ročníka.

Učebnica geografie v praxi

Nešli sme len tak vymeškať vyučovanie, ale čakal nás deň poznávania toho, čo väčšina z nás doposiaľ poznala len z obrázkov učebníc.