Fandili sme hokejistom
Žiaci i pedagógovia vycestovali za športom. Nie ďaleko, len na topoľčiansky hokejový štadión.
Putovali sme Európou
V tomto roku sa naši pedagógovia zúčastnili projektu Erasmus +. O svojom pobyte v Taliansku, Fínsku, Českej republike či Španielsku nám porozprávali.
Modelovali sme budúcnosť štátu
Matúš Hlocký a Filip Gono sa rozhodli zapojiť do projektu Modelový parlament Slovenska (MPS) .
Hlas žiakov v reformách školstva
Formovali sme reformy školstva na stretnutí v Bratislave a oslávili Deň detí.
Ako sa Matúš za reformami vybral ...
Stali sme sa súčasťou reformy v školstve prostredníctvom zástupcu v Žiackom poradnom výbore.
Kam chodia gympláci na výlety?
Žiaci našej školy chodili a aj chodia na výlety radi a často. Pandémia im síce načas tieto príjemné chvíľky s triedou obmedzila, ale po uvoľnení covidových opatrení sa rozbehli do sveta ...
So severákom v pätách ... alebo v lyžiarkach?
Kto by si nepamätal na svoj lyžiarsky? Lyže, sneh, zábava i nostalgia. Snežienky a machri. Aj naši prváci si zaspomínali v ankete na to, aké to bolo?
Čo sa skrýva v kufri (a v nás)?
Jesenná exkurzia priviedla II.C do nitrianskeho Divadla Andreja Bagara.
Neprebudený nás prebudil

Dotkli sme sa divadelných dosiek na  predstavení v Trnave.
Zobrali sme babku do divadla
Zobrali sme  svojich starých rodičov do divadla.
Namiesto vody pršal plyn
Poznali sme temnú stránku histórie v ďalekom Osvienčime.
Železná opona divadla svet
Triedy VIII. OG a IV. D sa  boli pozrieť  na miesta, kde sa tvorila naša história.
Rímske mesto kúsok za hranicami
Odskočili sme si do čias staroveku, konkrétne do areálu s názvom Petronell-Carnuntum, skanzenu malebného rímskeho mestečka v Rakúsku, s cieľom získať nové vedomosti a priblížiť si život Rimanov.
Od počasia k botanike
Prešli sme sa krásnou botanickou záhradou a nazreli do útrob meteorologickej stanice.
Park snow(v) ovládli prváci
Gympláci boli aj tento rok na lyžiach. Absolvovali dva turnusy výcviku v krásnom prostredí lyžiarskeho strediska Donovaly.
Svet ako veľká kniha poznania
Odbornú exkurziu do Bruselu, Amsterdamu a Paríža zorganizovali predmetové komisie dejepisu a výchovy v dňoch 24.4.2019 až 30.4. 2019.
Začarovaný kruh HLAVY XXII
Divadlo Andreja Bagara v Nitre uviedlo adaptáciu slávneho Hellerovho románu ako druhé na Slovensku a to po viac ako tridsiatich rokoch od jej prvého a doposiaľ jediného uvedenia.
Anglické divadlo alebo ako sme skoro zmeškali Rómea a Júliu
Pre náš veľký záujem nás naše skvelé pani učiteľky zobrali po druhýkrát v tomto školskom roku do divadla, ktoré sa nieslo v duchu smutného, ale zamilovaného príbehu o Rómeovi a Júlii.
Za poznaním EURA
Žiaci nižších ročníkov spoznávali našu menu v Národnej banke Slovenska.
Čo sme zistili v Národnej banke Slovenska?
So svojimi 111 metrami a 33 poschodiami je najvyššou budovou Slovenska. Tam nás už čakala zaujímavá prednáška o finančnej gramotnosti.
V dobrej divadelnej spoločnosti
Predstavenie v Divadle Andreja Bagara podľa románovej predlohy Honoré de Balzaca Otec Goriot, ktoré je veľmi vhodným titulom v rámci povinnej literatúry pre žiakov druhého ročníka.
Učebnica geografie v praxi
Nešli sme len tak vymeškať vyučovanie, ale čakal nás deň poznávania toho, čo väčšina z nás doposiaľ poznala len z obrázkov učebníc.