Cestovali sme za novinárskymi skúsenosťami a zážitkami
Vybrali sme sa na potulky Zvolenom, aby sme sa stretli s veľkou rodinou žurnalistov na celoslovenskej súťaži školských časopisov Štúrovo pero.
Hudobný talent
Nina Bočkajová, žiačka III.OG, sa vďaka svojmu talentu a záľube v hre na husliach dostala na medzinárodnú súťaž VIRTUOSOS V4+
V rozhovore prezradila viac nielen o tejto súťaži, ale aj o sebe.
Putovný pohár je v rukách II.B
Víťazný tím žiakov II.B na športovom podujatí školy.
Stredoškolský úspech v zabudnutom príbehu žijúcej účastníčky povstania
Nasledujúci text je vybraný z práce pre Stredoškolskú odbornú činnosť Zabudnutý príbeh Heleny Havaldovej, ktorá na krajskom kole SOČ v Nitrianskom kraji obsadila 1. miesto a na celoštátnej prehliadke SOČ 5. miesto. Autorom práce je Marek Schӧn zo IV.D.
Tri ceny zo Štúrovho pera
Absolvovali sme on-line vyhodnotenie celoslovenskej súťaže školských časopisov.
Náš školský instagram sa páčil

Zabojovali sme v celoslovenskej súťaži Junior internet pod záštitou AMAVETu (Asociácie pre mládež, vedu a techniku) v kategórii JUNIOR BLOG s projektom Gymnázium Topoľčany-instagram.
Príbehy partizánov knižne a dvojjazyčne
Krajská prehliadka súťaže Stredoškolská odborná činnosť.
Som dieťa internetu
Boli sme úspešní v krajskom kole Olympiády ľudských práv.
Pod košmi bolo napínavo
Chlapci našej školy v dramatickom basketbalovom súboji.
O nitiach a ľuďoch
Magdaléna Martišková, držiteľka prémie v literárnej súťaži Esej Jána Johanidesa 2020.
O tolerancii výtvarne i literárne
Žiaci súťažili  v 14. ročníku súťaže Plagát a príbeh roka 2020 na tému: „Tolerancia spája“.
Povedzte „syyr“!
Fotografie sprevádzajú životy ľudí už od roku 1826, keď sa o prvú fotografiu pokúsil Francúz Joseph Nicéphore Niépce. Prostredníctvom nich sa realizuje fantázia každej umeleckej duše. A práve pre tieto umelecké duše bola vytvorená súťaž neprofesionálnych fotografov AMFO.
Karty v akcii
Pamätáte sa, keď vám naposledy pani učiteľka zobrala sedmové karty, pretože ste sa nevenovali jej výkladu? Nuž, či tomu veríte alebo nie, na našom gymnáziu sú i žiaci, ktorí karty od učiteľa dostávajú a dokonca vďaka nim reprezentujú našu školu na turnajoch.
Jeden za všetkých, všetci za jedného
Naše tretie miesto v športovo-vedomostnej súťaži Župná kalokagatia.
Anglické počasie vo Zvolene
Dvadsiaty piaty ročník Štúrovho pera je za nami. 12. a 13. apríla 2019 sme sa potulovali zvolenskou knižnicou, prezentovali náš časopis a vzdelávali sa v oblasti žurnalistiky.
O Pasci na myši Agathy Christie ...a pridružených záhadách.
...krátky, skoro detektívny exkurz do tajomných zákutí Literárneho Zvolena 2018
Vianočný turnaj bridžových krúžkov
Znovu obnovenou novinkou na našom gymnáziu je bridžový krúžok, ktorý sa teší veľkému záujmu zo strany kartárov. Otestovali a zmerali si svoje sily na vianočnom turnaji.
Mladí záchranári v Žiline
Župná kalokagatia je celoslovenská športovo-vedomostná súťaž pre žiakov stredných škôl  vyhlásená Žilinským samosprávnym krajom. A naši žiaci samozrejme nesmeli chýbať.
Dvojdňový úspech na PSFU
Mladé literárne talenty sa spolu zišli na celoslovenskej súťaži Petržalské súzvuky Ferka Urbánka, aby spolu oslávili svoje prozaické a básnické diela.
O ľudských právach aj v sídle OSN v Ženeve
Každý máme svoje práva. Náš žiak Dominik Kucbel si ich znalosť bol odskúšať až za hranicami našej domoviny, a to rovno vo Švajčiarsku.