Vítame nových pedagógov
Nový školský rok nás prekvapil rozšírením pedagogického zboru o niekoľko osobností z učiteľského prostredia, ktorých sme chceli bližšie spoznať, a ako inak než cez redaktorské otázky v malom zvedavom prieskume. 
Nevšedné múzeum vo vojenskom kryte
Pozývame vás na prehliadku priestorov nevšedného múzea neďaleko mesta Partizánske v rozhovore s naším a výnimočným žiakom Marekom Schönom zo IV.D. vďaka ktorému spoznáte vojenskú históriu trochu inak. 
“U mňa vyhral sever“
hovorí Eva Piterková, žiačka III.B, ktorá nám v rozhovore odhalila to, čo zažila počas študijného pobytu v Dánsku. 
Dnešná doba si vyžaduje nielen vedomosti, ale aj ľudskosť
V rozhovore vám predstavíme našu novú školskú psychologičku PaedDr. Natáliu Peciarovú
Dovidenia, redaktori!
V školskom roku 2020/2021 sa s nami a so školou rozlúčili naši dlhoroční členovia redakčnej rady školského časopisu, štvrtáci, Lukáš Varga a Diana Jakubíková zo IV.D.
Rozhovor s maturantom
„Chcel by som vedieť poskytnúť možnosť na lepší alebo dlhší život čo najviac ľuďom,“ hovorí o svojich plánoch Tomáš Krištof.
Nevítaný korona hosť zaklopal na dvere
Ako riešia situáciu s koronavírusom iné krajiny? Zisťovala v rozhovore Chiara Vaňová z II.C. 
Rozhovor s Miroslavom Šatanom
Moja cesta bola určite hokejová
Neodkladajte svoje texty do zásuvky
To je odkaz našej najúspešnejšej autorky poézie a prózy, víťazky mnohých literárnych súťaží u nás    i vo svete, žiačky VIII.OG Magdalény Martiškovej.
Mám rád poznávanie nových vecí a básne ukryté v poletovaní lastovičiek...

Šimon Krošlák, maturant, ogečkar, chemik, filozof, blázon do vedy a umenia
 
Americká skúsenosť
Každý z nás aspoň raz v živote chcel zažiť ten pocit, aké je to žiť niekde inde. Našej žiačke, Lucii Čanigovej zo IV. D triedy, sa tento sen splnil. A to nie len tak hocikde, ale v samotných Spojených štátoch amerických. A my sme jej položili niekoľko otázok, aby sa o svoje zážitky mohla podeliť aj s vami.
Nemám sny, mám ciele
Prinášame vám interview s Emou Záňovou, žiačkou IV.D triedy, a zároveň aktívnou športovkyňou.
Rozhovor s primátorkou mesta JUDr. Alexandrou Gieciovou
Som absolventkou topoľčianskeho gymnázia a som na to pyšná 
Ako som „zvozil“ Nórov alebo beseda s Ondrejom Sokolom nielen o Nórsku a autobusoch...
 Literárna cena René - Anasoft litera gymnazistov podporuje čítanie mladých. Ako som vozil Nórov od Ondreja Sokola je jednou z piatich nominovaných kníh v tomto ročníku. Autora sme sa rozhodli pozvať na besedu.
Maturity na voze
Naše gymnázium sa môže pochváliť aj prívlastkom generačné. Prečo? Už toľko žiakov ním prešlo, že aj teraz sa určite nájde niekto, kto chodí na gymnázium ako X-tá generácia tej istej rodiny
Agility očami štvrtáčky
Natália Marková je žiačkou IV.C. Charakterizuje ju nesmierne ústretový a nadšený vzťah k psíkom, ktorý pretavila do netradičného športu. Agility. 
Na káve so Sebastiánom Adamcom
Tretiak nášho gymnázia, úspešný profesionálny tanečník hip-hopu, new school a urban štýlu, člen Phantoms crew, učiteľ tanca v NDance company.
Úspešný hokejista – gymnazista
Mário Grman - gymnazista s hokejkou v ruke a hokejista s gymnáziálnymi vedomosťami v hlave.
WHAT YOU SHOULD KNOW ABOUT: Adriana Jančeková
Adriána Jančeková, absolventka nášho gymnázia. V jej zaujímavom životnom príbehu môže nájsť inšpiráciu i poučenie mnoho mladých, ale aj starších. Od pôsobenia v modelingu sa dostala až k jóge. Ako zvládla náročné životné etapy nám porozprávala. 
Exotická návšteva
Thajsko - krajina exotiky a pre nás nevídaných sociálnych, no aj kultúrnych rozdielov. Naša návšteva Pinn nám prezradila viac o svojom pobyte u nás a jej rodnej zemi.
Naša malá francúzska návšteva
Francúzsko? Och, koľko myšlienok, čarovných príbehov a scenérií sa nám prehrá a vynorí v hlave. Nám žiakom francúzštiny sa ale tento pojem spája aj s Christine a Gérardom spolu s pani Mgr. Jarmilou Godálovou, ktorá vedie v Topoľčanoch klub s kurzami francúzskeho jazyka.