Úspešný hokejista – gymnazista

Hmotnosť89 kg
Pozíciaobranca
Hokejkapravá

Teší nás, že hráč prestížneho hokejového klubu bol žiakom nášho gymnázia. Ako si spomínaš na tieto roky?

Veľmi rád spomínam na strednú školu. Aj keď je pravda, že som väčšinu času trávil mimo školy na individuálnom pláne, ale vždy po konci sezóny som sa sem rád vrátil. Mali sme výbornú partiu v triede na čele s našim triednym Mgr. Mariánom  Pavlíkom.

Vieme, že si teraz zakotvil v Slovane. Mali sme možnosť ťa vidieť hrať a ide ti to super. Keby si mal porovnať svoje predchádzajúce klubové hokejové pôsobiská, kde si sa cítil najlepšie?

Pfuu, ťažko sa hodnotí, kde mi bolo najlepšie, lebo z každého teamu, kde som hral, boli aj pozitíva aj negatíva. Či už v Kanade, Čechách alebo teraz tu v Slovane. Ale keď už mám vybrať jedno, tak asi Slovan. Som v podstate akoby „doma“ a je to druhá najvyššia liga sveta.

Byť súčasťou KHL je určite úspech. Čo by si chcel vo  svojej kariére ešte dokázať?

Tak je to ešte len začiatok. Mám stále 21, všetko je otvorené. Pre mňa je dôležité, aby som hral dobre a uvidíme, čo príde. Čo sa má stať sa stane.

Zápasy prinášajú so sebou veľa neočakávaných situácií. Na ktorú si spomínaš ty?

Každý zápas je iný, ako si povedala. Je ťažké vybrať niečo, čo by ma prekvapilo alebo sklamalo, pretože v každom zápase sa niečo udeje.

Hovorí sa, že športovci nemajú voľný čas. Ako je to u teba?

To nie je tak úplne pravda (smiech). Platí síce, že ho majú menej, ale vždy sa nájde nejaký voľný čas najmä po sezóne. Niekedy aj cez sezónu, ale tu v KHL je program veľmi nahustený, takže to vychádza na maximálne jeden voľný deň.

V hokeji, ako aj v každom inom športe, zažívajú hlavní aktéri výhry aj prehry. Ako sa vyrovnávaš s prehrou ty osobne?

Každá prehra určite zamrzí. Ale z prehry sa človek najlepšie poučí. Nie je to nič také, čo by ma dlho trápilo, nakoľko sa tu hráva aj obdeň, tak to musíme pustiť z hlavy a pripraviť sa na ďalší zápas.

Číslo 7 sa všeobecne považuje za šťastné číslo a práve na tvojom drese svieti veľká sedmička. Priniesla ti niekedy šťastie?

Myslím, že priniesla. Nenosil som vždy iba sedmičku, mal som aj iné čísla, ale vždy som sa snažil, aby aspoň jedna sedmička bola na drese či už na MS alebo v Chomutove.

Zhovárala sa Natália Marková, IV.C