„Chcel by som vedieť poskytnúť možnosť na lepší alebo dlhší život čo najviac ľuďom,“ hovorí o svojich plánoch Tomáš Krištof

Ahojte, spolužiaci! Volám sa Tomáš Krištof a momentálne som žiakom IV.D triedy na našom gymnáziu. Je to pre mňa pocta a veľmi si vážim možnosť poskytnúť tento rozhovor. Svoj pobyt medzi stenami nášho gymnázia som začal pred štyrmi rokmi a za ten čas som mal možnosť skúsiť mnoho školských a mimoškolských aktivít. Z nich by asi stáli za spomenutie klavírne reprezentácie školy na rôznych podujatiach a akciách školy či účasť na zopár celoslovenských literárnych súťažiach a prírodovedných olympiádach.

Cítiš sa v niečom výnimočný v porovnaní s ostatnými? Čo považuješ za úspech v tvojich aktivitách, súťažiach, olympiádach a pod.?

Určite sa necítim byť v ničom niečo viac ako ostatní. Práve naopak. Obdivujem ľudí, čo si idú za svojím cieľom hlava nehlava a robia to, čo ich baví. Sám by som skôr povedal, že som tuctový žiak. Počas štúdia som mal obdobia, kedy sa mi nechcelo a naopak niekedy prišli obdobia, kedy išlo všetko tak ľahko a ladne. Podľa mňa treba pozerať na to, že sme všetci ľudské bytosti a niekedy treba vypnúť a regenerovať. Myslím, že úspech, ktorý ma za celé tie štyri roky potešil asi zo všetkého najviac, bolo 3. miesto na krajskom kole biologickej olympiády v kategórii A tento rok hlavne preto, že to bolo úplne nečakané. Naozaj som po dopísaní myslel, že skončím úplne posledný a bude to pohroma.

Na čo budeš spomínať po odchode zo školy?

Určite nikdy nezabudnem na hodiny fyziky   s pánom učiteľom Mgr. Igorom Trepáčom. Pri nástupe na našu školu mi totižto mnohí naši predchodcovia hovorili, že fyzika je veľmi ťažká a komplikovaná. No pán učiteľ do každej jednej hodiny vložil malý kus seba a tým dokázal naučiť fyziku aj niekoho, kto z nej mal panický strach, poprípade aj toho, koho fyzika nebavila vôbec. Taktiež budem spomínať na hodiny biológie, chémie a mnohé školské exkurzie.

Aké sú tvoje plány do budúcnosti, čo sa týka školy, vzdelania?

Plánov je mnoho, len času pomerne málo. Momentálne mám podanú prihlášku na štúdium Lekárskej fakulty v Martine a Bratislave. Istotne by som bol rád, keby ma prijali a mohol by som pôsobiť v tomto krásnom povolaní. Rád by som sa špecializoval na kardiotorakálnu či cievnu chirurgiu a pokúsil sa poskytnúť možnosť na lepší alebo dlhší život čo najviac ľuďom.

Tomáš Krištof a redakcia
Foto: archív Tomáša Krištofa