Kam chodia gympláci na výlety?

Žiaci našej školy chodili a aj chodia na výlety radi a často. Pandémia im síce načas tieto príjemné chvíľky s triedou obmedzila, ale po uvoľnení covidových opatrení sa rozbehli do sveta ... alebo aspoň tam, kde mohli načerpať energiu, spoznať sa bližšie navzájom a upevniť triedne kolektívy. Niektoré triedy sa s nami podelili o svoje júnové zážitky z exkurzií školského roka 2020/2021.

I.B

S piešťanským vetrom vo vlasoch

Pri výbere destinácie nášho školského výletu sme ako prváci na gymnáziu mali na pamäti, že to bude prvý spoločný výlet. Vyberali sme dôkladne a precízne. Naše školské výletné prvýkrát sme sa rozhodli venovať Piešťanom. Kúpeľnému mestečku kúsok od Topoľčian. Nebolo to ďaleko, plus zaujímavá história kúpeľného ostrova a k tomu nespočetné množstvo možností, ako prežiť zaujímavé chvíle so spolužiakmi. Konečne naživo bez monitora obrazovky dištančného vzdelávania.

Po plavbe výletnou loďou po Váhu plnej zážitkov a príjemného vetra vo vlasoch s hudbou v ušiach a kŕmení našich bielych spoločníkov - čajok sme sa prešli po Sklenom moste, stihli sme sa vyfotiť aj pred  fontánou s barlolamačom a pozrieť si kúpeľné mesto Piešťany.

Piešťany sme nielen videli, ale aj ochutnali. Hladní ako vlci sme po dlhom hľadaní vo všetko preplnených reštauráciách našli útočisko na vonkajších terasách pri fontáne s dobrou pizzou a cestovinami, iní objavovali nové chute sushi a niektoré dievčatá si odniesli suvenír v podobe nových nechtov po precíznej manikúre v nákupnom centre. Každému to, čo mu zostane v spomienkach a zanechá pocit šťastia, po covidovom období tak potrebného. Tak hor sa do ďalších výletných školských dobrodružstiev o rok.

I.OG

Kúpeľné Bojnice

Tak ako aj mnoho iných tried, aj my sme ukončili školský rok 2020/21 výletom. Veľmi sme sa naň tešili, mal to byť predsa náš úplne prvý spoločný výlet, a tak sme ho začali plánovať už veľmi skoro. Chvíľu to vyzeralo, že kvôli zlej pandemickej situácii sa nikam nepôjde a výlet sa zruší, našťastie sme sa však v júni 2021 vydali na náš prvý triedny výlet do kúpeľných Bojníc.

Autobus nás priviezol k vyhliadkovej veži – Čajke v oblakoch, kde sme sa dostali po turistickom chodníku. Výhľad bol naozaj nádherný a aj napriek tomu, že sme triednu pani učiteľku prosili, aby sme tu mohli zostať dlhšie, museli sme už ísť na našu ďalšiu zastávku, ZOO Bojnice. Veľmi milá pani sprievodkyňa nás viedla celou ZOO, dozvedeli sme sa mnoho nových informácií a dokonca sme mali dovolené ísť sa pozrieť do nového, vtedy ešte verejnosti neprístupného slonieho areálu.

Po prehliadke sme si dali obednú prestávku a kto chcel, mohol si ZOO prejsť ešte raz. Z výletu sme odchádzali vyčerpaní, ale šťastní. Bol to síce náš prvý výlet, ale rozhodne nie posledný. Už teraz sa tešíme na ďalší!

II.A

Štiavnický trezor lásky

Na vrchu kalvárie sme zažili neopísateľný pohľad na rozľahlé banské mesto, Banskú Štiavnicu. Po prechádzke mestom sme výlet ukončili exkurziou v Banke lásky, prvý trezor na svete, v ktorom si ľudia uchovávajú to najcennejšie, lásku.

III.D

Taje Banskej Štiavnice

Trieda III.D sa rozhodla objavovať tajuplné zákutia Banskej Štiavnice. Prešli sme sa úchvatným prostredím štiavnických tajchov, navštívili Tajch Veľká Vodárenská, oddýchli si pri dobrom jedle a neušli nám ani zaujímavé historické klenoty mesta.

II.B

Vybehli sme kúsok za mesto

Času na vymyslenie výletu bolo málo, a tak sme zvolili najbližšiu a najjednoduchšiu voľbu, Duchonku, kúsok za mestom. Júnové slnko nás rozpálilo natoľko, že sme neodolali lákavému tieňu pod stromami, ktoré lemujú jazero, a na rad prišiel aj plážový volejbal.

II.D

Začiatok cesty za gympláckym dobrodružstvom

Hrad Hrušov je zrúcanina gotického hradu nachádzajúca sa na kremencovom vrchu Skalka nad cestou z Topoľčianok do Skýcova. Výlet práve na toto miesto si zvolila II.D  za svoju prvú (a zatiaľ aj poslednú) jesennú exkurziu v prvom ročníku. Išlo o prvý spoločný výlet a prvú príležitosť, kde sme sa mali možnosť spoznať aj mimo školských lavíc. Celá trieda na tento septembrový deň spomíname len v tom najlepšom, tu sa totiž začala naša štvorročná cesta za spoločným gympláckym dobrodružstvom.

Autori  v školskom roku 2020/2021(text + foto):

Magdaléna Urminská, I.B, Nina Bočkajová, I.OG, Matúš Hlocký, II.A, Filip Gono, III.D, Zuzana Hajniková, II.B, Kristína Kyseľová, II.D a redakcia