So severákom v pätách ... alebo v lyžiarkach?

Kto by si nepamätal na svoj lyžiarsky? Lyže, sneh, zábava i nostalgia. Snežienky a machri. Aj naši prváci si zaspomínali v ankete na to, aké to bolo?

Anketové otázky

1. Ako hodnotíte kvalitu zjazdoviek?

2. Stali sa aj nejaké nehody alebo iné náhody?

3. Na čo okrem lyžovania budete spomínať?

4. Aké boli vaše očakávania? Naplnili sa?

Prvý turnus

03.02.2020 - 07.02.2020

triedy I.D, I.C, V. OG

Žiaci I.D

1. Príchod na Donovaly sprevádzalo roztápanie snehu a vyzeralo to tak, že lyžovať sa nebude. Opak bol však pravdou. Večer začalo snežiť a druhý deň sme sa zobudili do krásne zasnežených svahov. Sneh pokryl aj naše zjazdovky. A naučiť sa zvládnuť lyžovanie vo vysokom snehu, verte či neverte, stálo zato.

2. Náhoda spôsobila, že pre silnú víchricu zastavili vleky a my sme s vetrom o preteky vyhľadali naše útočisko v teplých izbách ubytovne. S počasím sa nedá bojovať za každú cenu, predsa.

3. Spomínať budeme hlavne na chvíle so spolužiakmi, spoločné večery plné zábavy, keď sme si našli nejakú aktivitu, ktorou sme vyplnili voľný čas. V kurze boli karty, bowling i bazén.

4. Očakávania sa naplnili do bodky. Lyžiarsky bol úžasný. Všetci by sme prijali aj ďalší týždeň navyše.

Žiaci I.C

1. Po prvom dni katastrofy sa ratráky pustili do práce a ďalšie dni bola zjazdovka fajn.

2. V našej triede, našťastie, nie, čo nás prekvapilo, pretože niektorí sú priam magnetom na takéto situácie. Ale, bohužiaľ, nezaobišli sme sa bez nejakej tej chrípky.

3. Určite budeme spomínať na chvíle, keď sme sa dvanásti zmestili do izby pre troch ľudí a boli sme tam ako sardinky. Taktiež sme radi, že sme sa spriatelili s ľuďmi, s ktorými sme nemali taký blízky kontakt v škole. A nakoniec ... nezabudnuteľné bude pre nás naše majstrovské hranie bowlingu.

4. Som sklamaná z nevydarených podmienok, keď nám silný vietor nedovolil postaviť sa na lyže. Lyžovalo sa menej a niektorí nemali priestor na zlepšenie, skôr sa pre dvojročnú pauzu stihli vrátiť do starých koľají a oprášiť pôvodné lyžiarske zručnosti. Asi sme mali väčšie ambície s ubytovacími kapacitami a veľkosťou izieb, no svoj účel splnili, a to je hlavné. Určite sme očakávali, že spoznáme lepšie ľudí, s ktorými trávime spoločný čas v škole, čo sa naplnilo nad naše očakávanie a aspoň na určitú dobu to niektorých zbavilo ich asociálnej stránky. Choďte na lyžiarsky, ak sa chcete socializovať!Sme veľmi radi, že sme sa tohto lyžiarskeho mohli zúčastniť a veríme, že sme si ho neužili iba my, ale aj naši učitelia a užijú si ho aj prváci, ktorí nasledujú po nás.

Žiaci V.OG

1. Prvé dni neboli zjazdovky najlepšie upravené, ale v priebehu týždňa sa to zlepšilo.

2. Všetci sme OK.

3. Na peknú prechádzku zasneženou krajinou, nové priateľstvá so spolužiakmi z iných tried, spoločné spievanie v bazéne, guľovačky a milióny nezabudnuteľných izbových zážitkov.

4. Aj keď nám jeden deň lyžovania chýbal, naše očakávania boli nadmieru naplnené.

Druhý turnus

10.02.2020 - 14.02.2020

triedy I.A, I.B

Žiaci I.B

1. Vďaka tomu, že každý deň snežilo, nestihli sa včas upraviť zjazdovky. Zrána boli trochu rozbité a poobede náporom veľkého množstva lyžiarov vznikali bubny a trate sa úplne znehodnotili.

2. Tým, že sa tvorili duny, v náročnejších terénoch neistí lyžiari párkrát spadli, čo zapríčinilo menšie problémy s kolenami a pod.

3. Najviac budeme spomínať na naše večerné rozhovory.

4. Očakávania boli veľké a splnené, jedine izby pôsobili trochu stiesnene. A lyžiarske stredisko prekvapilo svojou plnou obsadenosťou a veľkým počtom ľudí.

Žiaci I.A

1. Vzhľadom na to, že nie sme profesionálni lyžiari, boli zjazdovky vyhovujúce. Príjemne sa lyžovalo, keďže svah nebol príliš strmý. Občas sa vyskytla aj neupravená časť svahu, na ktorej niektorí zlyhali a zapichli sa tvárou do snehu.

2. Stalo sa pár náhod. Rozopnutá lyža, zrámovaný lyžiar, ohnutá lyžiarska palica. A čo čert nechcel, cestou do obchodu sa strhla snehová vojna titanov, čoho dôsledkom bolo meškanie na večernú zasadačku. Neuveriteľné, že sme vôbec prežili.

3. Jednoznačne na neskutočné guľovačky. MMA zápasníci na nás nemali. A na nočný športový kanál Eurosport.

4. Očakávania boli vysoké. Naplnili sa na 100%. Zažili sme najkrajší týždeň spolu. Nikto sa necítil sám. Priateľstvo, hudba a láska nás spojili. A k tomu ako bonus bol sneh, čo viac by sme si mohli priať.

Redakcia

Foto: archív tried