Ako sa zabaviť aj bez internetu?

Medzinárodný deň bez mobilu sme sa rozhodli venovať spoločným aktivitám medzi jednotlivými triedami. Bez internetu a sociálnych sietí. Spojili sa dve triedy, jedna pripravila program a druhá občerstvenie. A bolo aj živé Človeče, nehnevaj sa!

Ako to prebiehalo, nám povedali žiaci niektorých tried.

Netradičný deň zhodnotili žiaci z II.A.

Naša trieda II.A si pripravila program pre IV.A. Všetci vrátane pani učiteliek sme sa dobre zabavili a možno aj dozvedeli niečo nové. Náš program bol inšpirovaný reláciou Milujem Slovensko. Pripravili sme si niekoľko úloh, ktoré boli zamerané na základné vedomosti, logické myslenie ale aj kreativitu. Celá súťaž pozostávala z aktivít ako čelovka, pantomíma, oslava s otázkami o Slovensku, hádanie prísloví a porekadiel alebo tipovanie číselných údajov. Hlavnou cenou pre víťazný team bola domáca bábovka. Štvrtáci nám zabezpečili občerstvenie, aby sa naši súťažiaci a diváci mohli cez prestávky posilniť. Aj keď to bola súťaž, celá akcia prebiehala v priateľskej atmosfére a veľmi sme si ju užili. Zistili sme, že zabaviť sa dá aj bez internetu a prežili sme príjemné hodiny so skvelými ľuďmi.

Adela Snopová, Sarah Mozolová, Vanesa Bečková, Petra Kmeťová, Nikola Debnárová a Lenka Macková,  II.A

Svoj názor vyjadrili aj druháci z béčky.

Ako hostiteľská trieda v rámci programu Medzinárodného dňa bez internetu sme si pre IV. B pripravili dve aktivity. Prvou z nich bol všeobecný kvíz na spôsob hry Kahoot, kde vyhrali štvrtáci s výrazným odskokom. Potom sme sa rozdelili do štyroch tímov po piatich a zahrali sme si živú verziu hry Človeče. Jeden z tímu hádzal veľkou plyšovou kockou a ostatní hráči sa potrápili v hracom poli. Obe aktivity donútili obe triedy spolupracovať ako tím a myslím si, že to bol veľmi zábavný a príjemne prežitý deň.

Timea Gáfelová, II.B

A ešte jeden pohľad z II.B

Hostia priniesli občerstvenie aj hudobný sprievod na spestrenie prestávkového času a my ako hostitelia sme si pripravili program. Prvý bol vedomostný kvíz, ktorým sme si zahriali mozgové bunky a po ňom nasledovalo Človeče v životnej veľkosti. Štvrtáci si obhájili pozíciu skúsenejších a kvíz vyhrali s veľkým náskokom. Aj v človečku im to lepšie hádzalo a oba tímy IV.B sa dostali do domčeka skôr ako tie naše.
Celkový dojem na konci dňa bol pozitívny, lebo sme sa dobre zabavili a užili si spoločne školský čas.

Veronika Štepová, II.B

Foto: Archív tried