Odvaha ukázať skutočnú tvár

Autorka plagátu: Ema Záňová, IV.D

Je to takmer hamletovská otázka. Nosiť či nenosiť make-up? Isté skupiny žien chcú svetu vystavovať svoju prirodzenú tvár, pretože veria tomu, že práve tú make-up skrýva. Iné, naopak, tvrdia, že ak sa namaľujú, to, čo je na nich pekné, sa iba o niečo viac zvýrazní. Spoločnosť si tak zvykla na to, že ženy (a niekedy aj muži) neukazujú svetu skutočnosť. A vtedy, keď tak predsa len urobia, sú mnohí ľudia pobúrení a prekvapení. 

V konečnom dôsledku je odpoveď na otázku, či používať make-up alebo nie, veľmi jednoduchá. Stojí na vnútornom rozhodnutí každej z nás. Malo by mu však predchádzať ujasnenie si niektorých otázok. Chcem sa skrášliť preto, aby som sa páčila iným alebo sebe? 

Chcem iba zvýrazniť to, čo je na mne zaujímavé a príťažlivé alebo ma trápi, čo vidím a chcem to skryť? 
Poznám a mám rada aj svoju skutočnú tvár a viem sa postarať o to, aby bola zdravá a krásna aj bez toho, aby som z nej vytvorila umelú masku?  

Otázky, na ktoré sme určite chceli hľadať odpovede. 

Preto sme sa v našej Žiackej školskej rade rozhodli vyhlásiť pre našich žiakov menšiu výzvu a zároveň poukázať na tento problém v spoločnosti. Naším projektom No makeup day sme chceli predovšetkým dodať  žiačkam našej školy odvahu na to prísť do školy bez makeupu a ukázať, že nemaľovanie sa nie je divné, ale naopak, je práve prirodzené ukázať sebavedome to, akí sme. 

Myslíme si, že projekt nám vyšiel a určite sa bude každoročne opakovať. 
Tým, ktorí sa aktívne  zapojili a s odvahou ukázali svoju skutočnú tvár, dávame palec hore a zostávame s odkazom pre všetkých: 

NAUČTE SA MILOVAŤ AJ SVOJE NEDOSTATKY.

 

Ema Záňová, IV.D, členka ŽŠR + foto