Krabica plná lásky

Autorka ilustrácie: Alžbeta Marková, VI.OG

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

Tak znie názov kampane, ktorej cieľom je obdarovať na Vianoce seniorov v domovoch dôchodcov.
Hlavnou myšlienkou je urobiť radosť osamelým a potešiť ich maličkosťou.

Tento rok bol však iný ako tie predošlé. Babičky a deduškovia v zariadeniach domovov dôchodcov sú odlúčení od svojich rodín a často nechápu to, ako pandémia obmedzila ich aj náš život. A možno práve obyčajná krabica od topánok naplnená milou drobnosťou im môže vyčariť úsmev na tvári a pomôže im na chvíľu zabudnúť na strasti, ktoré im život priniesol.

Preto sme sa aj my – učitelia a žiaci nášho gymnázia rozhodli zapojiť sa do tohto výnimočného projektu a spríjemniť tak našim dôchodcom najkrajšie sviatky v roku.

Spolu s dobrovoľníkmi a so Žiackou školskou radou sme vyrobili 19 krabíc lásky. Odovzdali sme ich osobne 18.12.2020 do DSS – Môj domov v Topoľčanoch.

Veríme, že sme tieto Vianoce prispeli niečím výnimočným a týmto dobrým skutkom sme ľuďom v domove vytvorili tú pravú vianočnú atmosféru, ktorá je nielen o pokoji v duši, pokore a láske, ale aj o maličkých darčekoch...

Mgr. Katarína Svoradová + foto